Korkutan Deprem 5.4

İstanbul ve İzmirde hissedilen depremin merkez üssü Manisa, Akhisar'dı. 8 ayrı sarsıntının meydana geldiği bölgede depremler devam edecekmi?
Korkutan Deprem 5.4
Haber Girişi: 23.01.2020 01:01
Abone Ol 

Kandilli rasathanesinden yapılan açıklamaya göre; Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 22:22 de 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yerin 6.98 kilometrelik bir derinlikte olduğu belirtildi. Çok geniş bir alanı etkileyen deprem Marmara ve Ege bölgesinde korkuya neden oldu.

Depremler Devam Edecekmi?

Depremin 4 şiddetinden büyük bir çok artçı depremlere neden olması ve bunların İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerdede hissedilmesi artçıların ne zaman biteceği merak edilirken İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz gereken açıklamayı yaptı. 
Tüysüz'e göre Batı Anadolu bölgesinde oluşan bu depremin Kuzey-Güney yönünde uzanan bir fay hattında meydana gelmiş olabileceği, bu fay hattının 30 km civarında olduğunu 5.5 veya 6 büyüklüğünde depremler üretebilecek olan bu fay hattının büyük bir deprem üretebilecek bir fay hattı olmadığını belirtti. Tüysüz depremlerin biraz uzun sürebileceğini birkaç hafta kadar daha sonrada söneceğini ifade etti. 

Yorumlar
Yorum Yap
Kimseyle mail adresiniz paylaılmayacaktır.
This site is protected by reCAPTCHA and the GooglePrivacy Policy andTerms of Service apply.