İdlib'de Hain Saldırı

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de rejim güçlerinin saldırısı sonrası çıkan çatışmada 4 askerimizin şehit olduğunu, 1'i ağır 9 askerimizin de yaralandığını açıkladı. Hain Saldırıya sert Karşılık, Cumhurbaşkanımız Açıklıyor !
İdlib'de Hain Saldırı
Haber Girişi: 03.02.2020 09:37
Abone Ol 

Hain saldırıda 1'i ağır olmak üzere 9 askerimiz de yaralandı. MSB'den yapılan açıklamada, Rejim unsurları tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1’i ağır 9 silah arkadaşımız yaralanmıştır.Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir.
Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.

Hain Saldırıya sert Karşılık, Cumhurbaşkanımız Açıklıyor !

İdlib'teki rejim unsurlarının hain saldırı üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri bölgete tesbit edilen hedeflere ateş ederek çok sert bir şekilde karşılık vermiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ziyareti öncesi yaptığı açıklamada İdlib'de 4 askerin şehit olduğu saldırı ile ilgili olarak ''Türkiye bu saldırının cevabını vermiş durumda, vermeye devam ediyor'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, operasyonda ilk belirlemelere göre karşı taraftan 30 ila 35 civarında Suriyeli'nin etkisiz hale getirildiğini de açıkladı. Erdoğan, ''46 rejim hedefine 122 fırtına, 100 havan mühimmatı ile atış yapılmıştır'' ifadelerini kullandı.
 Erdoğan, “Türkiye bu saldırıların cevabını misliyle vermiş durumda. Vermeye de devam ediyor. Gerek fırtına obüsleriyle gerekse F-16’larımızla belirlenen noktalara vuruşlar devam ediyor. Ülkemizin, milletimizin ve İdlibli kardeşlerimizin güvenliğini temini için yürüttüğümüz operasyonlarımızı sürdürmekte kararlıyız. Bu alçak saldırı ile bizi sınayanlar hata yaptıklarını anlayacaklar” dedi.

 

Yorumlar
Yorum Yap
Kimseyle mail adresiniz paylaılmayacaktır.
This site is protected by reCAPTCHA and the GooglePrivacy Policy andTerms of Service apply.