Corona Virüsü Avrupa'ya Ulaştı ! Fransa'da Corona Alarmı!

Çin'de Ortaya Çıkan Corona Virüsü Hızla Yayılmaya Devam Ediyor. Fransa'da 3 Corona Virüsü Vakası! Corona Virüsünde Son Durum Ne?

Corona Virüsü Avrupa'ya Ulaştı ! Fransa'da Corona Alarmı!

Haber girişi: 25.01.2020 21:02

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla ülke geneline yayılan yeni tip Corona Virüsü ( 2019-n VoC ) salgınının 1300 kişide görüldü 41 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan corona virüsü tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. Corona virüsü son olarak Avrupa, Avustralya ve Malezya'da görüldü.

Fransa'da 3 Corona Virüsü Vakası!

Fransa'nın başkenti Paris'te 2 corona virüsü vakası görülürken Bordeaux kentinde 1 vaka görüldü.Fransa sağlık bakanlığından yapılan açıklamaya göre corona visürüsünün görülduğü vakalar paris'te bir hastahanede karantinaya alındı. Fransa sağlık bakanı Agnes Buzyn Avrupada başka kişilerdede bu virüsün görülmesinin muhtemel olduğu uyarısında bulundu.

Corona Virüsünde Son Durum!

Çin'in Vuhan kentinden başlayıp neredeyse tüm dünyaya yayılan corona virüsünden 20 miyon insan karantinaya alınırken virüsün 1300 kişide görüldüğü 240 ının durumunun kritik olduğu ve 41 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Corona virüsünün Çin'in dışında Tayland, Tayvan, Güney Kore, Japonya, Singapur, ABD, Nepal,Fransa,Avustralya ve Malezya'da da virüsü taşıyan hastalar tespit edildi.

Yorum Yap

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.