Bodrum'da İnsan Seli! Uzun Kuyruklar Oluştu

Bodrum'da İnsan Seli! Uzun Kuyruklar Oluştu

Bodrum'da İnsan Seli! Uzun Kuyruklar Oluştu

Haber girişi: 15.06.2018 02:50

Son bir haftalık zaman dilimi içerisinde Bodrum'a akın eden tatilcilerin gelmesinden dolayı ilçede adım atacak yer kalmadı. Arefe günü ülkenin dört bir yanından ve özellikle İstanbul'dan gelen tatilciler ilçenin girişinde 8 kilometreye yakın kuyruklar oluşturdu.

Araçların 20 dakikalık mesafeyi 1 buçuk saatte ancak kat edebildiği ifade edilirken, ramazan bayramını en fazla tercih edilen bölgelerin başında gelen Bodrum'da geçirmek isteyenler sebebiyle otellerin doluluk oranlarının da yüzde 100 seviyesine ulaştığı ifade edildi.
Güvenlik Önlemleri Artırıldı
Bodrum'un ilk girişi olan Güvercinlik ve Torba'nın trafik uygulama noktalarında kırmızı alarma geçildiği dile getirilirken, Bodrum İlçe Jandarma ekiplerinin ilçede kuş uçurtmadığı aktarıldı. Bodrum Belediyesi Zabıta ekiplerinin ise ilçeye girmek isteyen dilencileri ilçe girişinden geri çevirdiği belirtilirken, trafik kontrolüne takılan vatandaşların uygulamaların çok önemli olduğunu belirttiği ve bu uygulamaların önemli olduğunu vurguladığı ifade edildi.

Öte yandan Arefe günü Milas - Bodrum havaalanının da en yoğun yerler arasında bulunduğunun altı çizilirken, THY'nin Bodrum'a 39 ek sefer düzenlediği belirtildi. Otobüs şirketlerinin Bodrum'a gelen seferlerini 3 kata çıkardığı aktarılırken, uzun yol otobüslerinin uzun kuyruklar oluşturduğu bildirildi.

Yorum Yap

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.