Binlerce Kişinin Ekmek Kapısıydı! Satıldı

Binlerce Kişinin Ekmek Kapısıydı! Satıldı

Binlerce Kişinin Ekmek Kapısıydı! Satıldı

Haber girişi: 31.03.2018 00:09

Bir zamanlar Türkiye'nin ve Bozüyük'ün önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan ve ilçe genelinde uzun dönemler boyunca çok sayıda insana ekmek kapısı olan Toprak Seramik Fabrikası satıldı.

İpotek alacakları sebebiyle icra yoluyla satışa çıkartılan 185 dönümlük arazi üstüne kurulu olan fabrika alanının 25 milyon 550 bin lira bedel karşılığında Vakıflar Bankası Türk Anonim ortaklığına satıldığı belirtildi.

Alınan bilgiler doğrultusunda, fabrikanın ilk olarak 29 Şubat tarihinde Bozüyük İcra Dairesi'nce 46 milyon 906 bin 823 lira muhammen bedelle satışa çıkartıldığı dile getirildi. Fakat söz konusu tarihte satış olmayınca fabrikanın 29 Mart'ta ikinci defa satışa çıkartıldığı ifade edildi.
Yeni Sahibi Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı
İki müteşebbis katılımcı olarak Vakıflar Bankası Türk Anonim ortaklığının ve BİEN Seramik Fabrikası yetkililerinin katılım gösterdiği ve açık artırma usulü yapılan satışın ardından 185 dönümlük Toprak Seramik Fabrikası'nın yeni sahibinin Vakıflar Bankası Türk Anonim ortaklığı olduğu belirtildi.

Öte yandan toprak fabrikalarının özellikle 1990'lı senelerde ülkenin önde gelen sanayi tesisleri arasında bulunduğu bildirilirken, binlerce işçinin istihdam edildiği fabrikaların birçok aileye ekmek kapısı olduğu ve ülkenin seramik ve temizlik kağıdı sektöründe yüzde 25'lik pazar payına sahip olduğu biliniyordu.

Yorum Yap

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.