Sarıeroğlu Gençlere İş İmkanının Detaylarını Paylaştı

Sarıeroğlu Gençlere İş İmkanının Detaylarını Paylaştı

Sarıeroğlu Gençlere İş İmkanının Detaylarını Paylaştı

Haber girişi: 14.06.2018 23:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamalarda bulunarak, her sene 100 bin gence eğitim gördükleri şehirlerde yaz döneminde asgari ücret karşılığında sosyal çalışma fırsatı getirilmesine yönelik detayları aktardı.

Gençlerin gerek ücret alarak aile bütçelerine, gerekse kendilerinin özel olarak değerlendirmek istedikleri alanlarda kendilerini ifade edebilmelerine katkıda bulunacaklarını belirten Sarıeroğlu, istihdam ve gençlerin hem geçen 16 sene boyunca hem de ilerleyen dönemlerde gündemlerinde bulunacağını dile getirdi.
Gençler Programlara Dahil Olacak
Gençlerin sigortalarının 18 ila 25 yaş aralığında başlayacağından bahseden Sarıeroğlu, üniversitelerde okuyan gençlerin, kendi okudukları üniversitelerin olduğu şehirlerde, yaşlılara yoldaş olabilecek huzurevlerinde programların olabileceğini, fidan dikimiyle alakalı konuların olabileceğini belirtti.

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, bahsi geçen uygulamanın bu sene itibariyle yetiştirilmeye çalışılacağını belirterek, İŞKUR olarak 2 yeni program ile gençleri geleceğe güçlü bir biçimde hazırlamış olacaklarını bildirdi. Sarıeroğlu ayrıca, önümüzdeki 5 sene içinde 500 bin üniversite öğrencisini sosyal çalışma programlarından faydalandırarak katkı sağlayacaklarını ve sigortalarını başlatmış olacaklarını ifade etti.

Yorum Yap

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.