Sarıeroğlu Açıkladı: Emekliler Paralarını Aldı

Sarıeroğlu Açıkladı: Emekliler Paralarını Aldı

Sarıeroğlu Açıkladı: Emekliler Paralarını Aldı

Haber girişi: 13.06.2018 03:42

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamalarda bulunarak, gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. Bazı hak sahiplerinin emekli ikramiyelerini bin liranın altında aldığına yönelik soruyu cevaplayan Bakan Sarıeroğlu, emekli maaşını kendilerini alanların bu parayı aldığını, ölüm aylığında ise baremlerin bulunduğunu belirtti.

12.4 milyon emekli ve hak sahiplerine yaklaşık olarak 11 milyar TL'den oluşan ödemenin gerçekleştirildiğinden bahseden Bakan Sarıeroğlu, dün itibariyle öne çekilmiş olan emekli maaşı ödemelerini gerçekleştirdiklerini aktardı. İlk uygulamanın başladığını söyleyen Sarıeroğlu, bu durumun maaş ile bir ilgisi olmadığını, ölüm aylığı alan hak sahiplerinin kanundaki baremler oranında emekli ikramiyesi aldığını bildirdi.
Emekli Maaşı Alan Tüm Vatandaşlar Parasını Aldı
Emeklilere durumu açıkladıklarını, kişilerin kendi primini ödemiş olanlara bin lira ödeme yapıldığını belirten Sarıeroğlu, emekli maaşı alan tüm vatandaşların bu ödemeyi aldığını belirtti. Ölüm aylığının olduğunu söyleyen Bakan Sarıeroğlu, hak sahibi olarak, eşlere, çocuklara ve anne ile babalara bu paranın yattığını, ölüm aylığının tek dosya halinde değerlendirmeye alındığını söyledi.

Öte yandan Cumhurbaşkanının gençler ile alakalı gerçekleştirdiği toplantıda ipuçları verdiğinin altını çizen Sarıeroğlu, hassas dengeler üstünde çalışma yürütüldüğünü belirterek, İLO kuralları çerçevesinde bunun yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Yorum Yap

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.