Sadece Alışveriş Yapmak İçin Türkiye'ye Akın Ediyorlar

Sadece Alışveriş Yapmak İçin Türkiye'ye Akın Ediyorlar
Sadece Alışveriş Yapmak İçin Türkiye'ye Akın Ediyorlar
Haber Girişi: 16.06.2018 01:29
Abone Ol 

Alınan bilgiler doğrultusunda, Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'ndan ülkemize girişlerde bu bayram daha öncesinde görülmeyen bir hareketliliğin olduğu aktarıldı. Yunanistan'ın Midilli Adası başta olmak kaydıyla Ege'deki adalardan alışveriş yapmak adına ülkemize gelen Yunan vatandaşların yoğunluğa sebep olduğu bildirildi.
Yunanlılar Feribotları Doldurdu
Alışveriş yapmak adına ülkemizi tercih eden Yunanlı turistlerin feribotları doldurduğu bilgisi paylaşırken, Ayvalıkta bulunan semp pazarına akın eden çok sayıda Yunanlının, pazar filelerini doldurarak evlerine döndüğü belirtildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Fatih Jale, Midilli halkının Ayvalık'taki semt pazarlarına akın ettiğini ifade ederek, Midilli'den Ayvalık'a geliş sayısının çoğaldığını, euronun TL karşısında yüksek seyretmesi sebebiyle bütün alışverişlerini Ayvalık'tan yapmak isteyen Midilli halkının feribotları doldurduğunu aktardı.
Yunanlı Vatandaşlar Elleri Dolu Döndü
Geçtiğimiz Perşembe günü Ayvalık'ta kurulan bölgenin en büyük semt pazarına 400 Yunan vatandaşının geldiğini kaydeden Jale, bu vatandaşların tümünün akşam seferlerinde Midilli'ye dönerken gerçekleştirdikleri alışverişler ile dolu dolu döndüğünü ifade etti.

Yorumlar
Yorum Yap
Kimseyle mail adresiniz paylaılmayacaktır.
This site is protected by reCAPTCHA and the GooglePrivacy Policy andTerms of Service apply.