MSB'den Şam'a Sert Uyarı !

Şam rejimine sert uyarı ! Milli Savunma Bakanlığı'ndan ''Yapılacak her türlü saldırıya misliyle karşılık verilecektir. Gözlem noktalarımız görevlerine devam edecektir''
Haber Girişi: 07.02.2020 14:12

Milli Savunma Bakanlığı’nda‘İdlib’ başlıklı bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Şam yönetimine sert uyarılarda bulundu.
Milli Savunma Bakanlığı; ''Birliklerimiz, bölgede çatışmaların durdurulması ve ateşkesin sağlanması için gerekli tedbirleri alıyor, almaya devam edecek.Toplam 3 gözlem noktası rejim kontrolündeki bölgede bulunuyor. 7 numaralı gözlem noktası da rejim kontrolündeki topraklarda kaldı. Ancak gözlem noktalarında ikmal faaliyeti ve personel değişimi kesintisiz devam ediyor. Gözlem noktaları yapılabilecek herhangi bir saldırıya karşılık verecek kapasitede.Yapılacak her türlü saldırıya misliyle karşılık verilecektir. Gözlem noktalarımız görevlerine devam edecektir.'' denildi.Yapılan takviyelerle de her bir gözlem noktası kendini koruyacak ve gerekli karşılığı verecek yetenek ile harp silah araç ve gerecine sahipolduğu belirtilirken güvenlik kaynakları, TSK'nın İdlib'de verilecek her görevi yerine getirmeye hazır olduğunu, emir verilmesi durumunda gereğinin yapılacağını bildirdi. Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada Rusya ile Türkiye’nin sahadaki koordinasyonu ile ilgili bir sorun bulunmadığını Türk-Rus devriyelerine ara verilmesi gibi bir durum söz konusunun olmadığını,hava şartlarından dolayı devriyelerin zaman zaman ertelenebildiğini belirtti.

 

Yorumlar
Yorum Yap
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.