Moody's: Ticaret Savaşı Tehdidi Artık Uzak Değil

Moody's: Ticaret Savaşı Tehdidi Artık Uzak Değil
Moody's: Ticaret Savaşı Tehdidi Artık Uzak Değil
Haber Girişi: 26.06.2018 09:08
Abone Ol 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's tarafından Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki ticari gerilime yönelik önemli bir açıklama yapıldı.

Moody's tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrulusunda, Trump hükümetinin ilerleyen günlerde Çin'in bazı ileri Amerika Birleşik Devletleri teknolojilerini sağlamasını engelleyici ve bu alandaki yatırımlarını kısıtlayıcı önlemler duyurmasının öngörüldüğü belirtildi.
Ticaret Savaşı Tehdidi Artık Uzak Değil
Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki ticaret savaşı tehdidinin artık uzak olmadığına dikkat çeken Moody's, teknolojik bakımından ileri ürünler üstündeki ihraç kısıtlamalarının, Çin ile yoğun bir şekilde ilişkisi bulunan belli başlı Amerika Birleşik Devletleri endüstrilerinde çeşitli aksamalara sebep olabileceği ifade edildi.

Söz konusu açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri'nin siyasi önlemlerinin var oaln ticaret rejimini tersine çevirdiğine vurgu yapılırken, bahsi geçen önlemin yatırımları, finansal şartları ve büyüme potansiyelini negatif etkilemesinin öngörüldüğü aktarıldı.

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki sürecin belirsizliğe sebebiyet verecek iki ülke arasında ticaret ile uğraşan şirketler üstünde baskı oluşturduğu tespitini gerçekleştiren açıklama doğrultusunda, yatırımlar adına uzun dönemli kararların da bu süreçten negatif etkilendiği belirtildi.
Ekonomik Büyümedeki Yavaşlama Diğer Ülkelere Sıçrayabilir
Tüm bunların yanı sıra bahsi geçen açıklamada ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin ekonomilerinin büyüklüğü dikkate alındığında, iki ülkenin ekonomik büyümesinde meydana gelebilecek herhangi bir yavaşlamanın küresel ekonomiye de etki edebileceği ve diğer ülkelere sıçrayabileceği konusunda uyarılar yapıldı.

Yorumlar
Yorum Yap
Kimseyle mail adresiniz paylaılmayacaktır.
This site is protected by reCAPTCHA and the GooglePrivacy Policy andTerms of Service apply.