Avrupa'da Sabine ve Ciara Kasırgaları Hayatı Felç Etti !

Avrupa'nın batı ve kuzeybatısında etkili olan Sabine ve Ciara kasırgaları hayatı felç etti. Almanya, İngiltere ve Hollanda'da etkili olan fırtınalar neredeyse Avrupa’nın bütün ülkelerini etkiledi. Kasırga yüzünden birçok demir yolu ve hava seferleri iptal edildi, maçlar ertelenirken okullar tatil edildi.

Avrupa'da Sabine ve Ciara Kasırgaları Hayatı Felç Etti !

Haber girişi: 10.02.2020 02:58

Hızı saatte 93 mili bulan fırtına, İngiltere'nin büyük bölümünü etkisi altına aldı. Ciara fırtınası nedeniyle çok sayıda uçak, tren ve feribot seferi iptal edildi, bazı bölgelerde elektrik kesintisi meydana geldi. Kesintiler nedeniyle 37 binden fazla ev elektriksiz kaldı. Ülkenin kuzeybatısında yer alan Blackpool kasabasında sel suları altında kalan araçların içindekileri itfaiye ekipleri kurtardı. Sel nedeniyle kasabada bazı evler tahliye edildi.
Alman Meteoroloji Dairesi etkisinin artması beklenen kasırgaya karşı vatandaşları uyardı. Fırtınanın, Kuzey Avrupa’dan Almanya’ya giriş yaparak, saatte 180 km hıza ulaşacak olması nedeni ile Alman demir yolları Bundesbahn, ülke genelindeki tüm tren seferlerini iptal etti. Bundesbahn’dan yapılan açıklamada, Sabine Fırtınası ülkeyi terk edinceye kadar trenlerin istasyonlarda kalacağını belirtti. Kasırga nedeniyle Köln, Düsseldorf, Neuss ve Leverkusen'deki okullar yarın tatil edildi.
Belçika genelinde etkili olan Ciara fırtınası nedeniyle Brüksel Havalimanı'nda çok sayıda şirket uçuşlarını iptal etti.
Hızı saatte 120 kilometreyi bulan Ciara fırtınası, Hollanda'nın tamamını etkisi altına aldı. Fırtına nedeniyle kara, hava ve demir yolu ulaşımında aksamalar yaşanıyor. Hollanda Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü, ülkenin tamamında turuncu alarm verildiğini duyurdu.
Avrupa’yı felç eden kasırganın, pazartesi gece saatlerinde etkisinin azalması bekleniyor.

 
 

Yorum Yap

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.